کابینت جزیره

 طراح و مجری انواع مدل های کابینت آشپزخانه طرح جزیره مدرن و کلاسیک بصورت کاملا سفارشی،

نمونه ای که مشاهده میفرمایید یکی از مدل های کابینت که در آن مدلی از طرح کابینت جزیره کار شده که در برخی از پروژه ها بر اساس نیاز و سلیقه مشتری و با توجه به پلان و ابعاد آشپزخانه اجرای کابینت جزیره میسر میباشد.

نمونه فوق یک کابینت جزیره ( آیلند ) به سبک مدرن است و کابینت های جزیره را میتوان به دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و اجرا کرد که انتخاب آنها به سبک دکوراسیون داخلی آن خانه برمیگردد که میبایست متناسب با دکوراسیون غالب و حاکم در خانه همخوانی داشته باشد و در طرح رنگ متضاد با دکوراسیون منزل نباشد.

از ویژگی های کابینت های جزیره هم میتوان به زیبایی و جدید تر بودن این مدل ها اشاره کرد و هم به لحاظ بالا بردن عملکرد و کارایی کابینت آشپزخانه طراحی و اجرا میگردند و اینگونه فضای بیشتری در کابینت ها در اختیار کاربر قرار میدهند همینطور که مشاهده مینمایید میتوان کمد های بیشتری با حذف صفحه های سینک و گاز از روی کابینت های زمینی سمت دیوار ها و انتقال آنها به یونیت های کابینت جزیره اجرا و استفاده نمود که این امر در استفاده از کمد ها در کابینت و استفاده از فضا های کاور شده درب دار را که برای نگهداری لوازم و ظروف و همچنین نظم آشپزخانه اهمیت دارد نقش بسزایی ایفا میکند.

از مزایای کابینت های آشپزخانه سبک جزیره یا همان کابینت آیلند میتوان به استفاده فضایی از آشپزخانه به غیر از فضایی که دیوار های آشپزخانه در اختیار ما میگذارند میتوانیم از سطح آشپزخانه و گاهی هم سطح و حریم سالن پذیرایی بصورت مشترک بهره مند شد.

کابینت های جزیره چندین نوع دارند که میتوان به این موارد اشاره نمود بطور مثال استفاده از قسمت جزیره به عنوان اپن یا کانتر بزرگ که با بیرون زدن صفحه آن میشود یا برای میز نهار خوری هم استفاده نمود و یا به عنوان قرار دادن سینک ظرفشویی یا اجاق گاز و . . . در کابینت جزیره بهره برد.

دقت داشته باشید که نکات مهمی در مورد طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه مدل جزیره وجود دارد که میبایست پیش از تصمیم به اجرای آن در نظر داشته باشید که در ادامه به آن میپردازیم.

برای اجرا کابینت های جزیره که صرفا کاربرد اپن نهارخوری را دارند نیاز به رعایت موارد خاصی نیست ولی در مورد کابینت های جزیره ای که در آنها تجهیزاتی اعم از اجاق گاز و سینک ظرفشویی و ماشین های ظرفشویی و لباسشویی و همینطور فر و ماکروفر ها قرار میگیرد میبایست حتما آشپزخانه شما به لحاظ تاسیسات آب و فاضلاب لوله کشی گاز و برق کشی از پیش در زیر لایه پایانی کف آشپزخانه در موقعیت مد نظر در نظر داشت و تعبیه شده باشد در غیر اینصورت امکان اجرای کابینت جزیره با کاربری تجهیزات امکان پذیر نیست و فقط در یک صورت امکان پذیر است که اگر تاسیساتی در نظر گرفته نشده باشد میتوان با دارا بودن یک سیم برق در موقعیت اجاق گاز برقی را در کابینت جزیره تعبیه نمایید و این نکته در مورد نصب هود در بالای اجاق گاز هم صدق میکند و میبایست برای هود که وسیله ای ضروری است برق و در صورت نیاز به خروجی هوا لوله خروجی هم داشته باشد که این موضوع را برخی از هود های جدید که بدون لوله دودکش کار میکنند و فقط فیلتر دارند برطرف نموده اند.

مدل ۱۲۶دیگر پروژه های دارای کابینت جزیره

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.